וידאו מוועדת הפנים: המשטרה איבדה את הלשון - היו"ר נעל את הדיון

וועדת הפנים | המשטרה איבדה את הלשון

עושים צחוק מהכנסת : ח"כ דני דנון שואל את המשטרה מדוע חיילים במדים נדרשים להוריד את המדים בכניסה להר הבית | מיכאל פרנקנבורג מתדרך את אבי ביטון לנשוך את הלשון | בתגובה: היו"ר אמנון כהן נועל את הדיון בזעם | משטרה עבריינית

גרשון כספי | הר הבית שלנו


וידאו מוועדת הפנים: המשטרה איבדה את הלשון - היו"ר נועל בזעם את הדיון

ועדת הפנים והגנת הסביבה, בראשות ח"כ אמנון כהן, קיימה הבוקר דיון סוער במיוחד שעסק באפליה הננקטת כלפי יהודים דתיים וחיילים המבקשים לעלות להר הבית. הדיון התקיים כדיון מהיר לבקשתם של חברי הכנסת זאב אלקין, פרופ' אריה אלדד, אורי אריאל, ציפי חוטובלי וד"ר מיכאל בן ארי.

בפתח הדיון ציין ח"כ אמנון כהן, יו"ר הועדה, כי מדובר בישיבת המשך וכי המשטרה נתבקשה לאחר הדיון הקודם, במכתב שנשלח בתאריך 30.3.11, לענות על סדרה של שאלות ממוקדות, ביניהן: מהם הקריטריונים המתירים עלייה להר הבית? למי בודקים תעודת זהות בעלייה להר הבית? האם מאפשרים לחיילים במדים לעלות להר הבית? רשימת האנשים המנועים לעלות להר הבית. מה נחשב לפרובוקציה בעלייה להר הבית?

יו"ר הועדה ציין כי עד למועד הישיבה הנוכחית לא נתקבלו תשובות מהמשטרה. נציג המשטרה שנכח בדיון, סנ"צ אבי ביטון, לא השיב ישירות לשאלות ועל כך זכה לתגובת ח"כ אריה ביבי – "חבל לטחון מים".

המשטרה טענה כי יהודים דתיים אינם מופלים לרעה וכי אנשים המנועים לעלות להר הבית הינם כאלו שעוררו בעבר פרובוקציות. סנ"צ ביטון לא השיב לשאלה הישירה שהופנתה אליו עי ידי ח"כ דני דנון לגבי מניעת עליית חיילים במדים להר, ורק השיב כל העת, לקונית, כי כל ישראלי רשאי לעלות להר.

בהמשך הדיון אמר ח"כ אורי אריאל כי מבחינה עובדתית ברור שיש יחס שונה כלפי יהודים דתיים וכי אין זה נורמאלי שיהודי שומר מצוות לא יכול לעלות להר עם סידור. הוא דרש מהמשטרה להגיש בזמן סביר הצעות לשיפור היחס כלפי יהודים. ח"כ זאב אלקין טען כי המשטרה עושה צחוק מהכנסת וכי לא ייתכן שלאחר חודשיים וחצי לא יינתנו תשובות בכתב למכתב רשמי של הכנסת. "מדובר בכבודה של הכנסת. אי אפשר לעשות מהכנסת צחוק והאחרונים שיכולים לעשות זאת הם השוטרים". בתום הדיון, אמר ח"כ אלקין כי במניעת מידע עוברים אנשי המשטרה על החוק וכי הוא דורש דיון המשך עם השר לביטחון פנים ומפכ"ל המשטרה.

ח"כ ד"ר מיכאל בן ארי תיאר את חששותיו כשעלה בערב שבועות עם קבוצת מבקרים. הוא תיאר את הצקות אנשי הוואקף ואת העובדה שהמשטרה דחקה כל העת בקבוצה לסיים את הביקור בהר. הוא קרא לשנות את המדיניות מן היסוד ולאפשר עלייה חופשית של יהודים אל ההר. ח"כ ציפי חוטובלי אמרה כי לא ייתכן שהמשטרה, ללא כל תשתית חוקית, תיצור סלקציה בעלייה אל ההר. היא ביקשה כי יותר לנשים לעלות אל ההר דרך השער הצפוני.

ח"כ אמנון כהן ביקש לסכם את הדיון, אולם ח"כ דנון ביקש כי המשטרה תענה באופן ברור מדוע היא מונעת עליית חיילים במדים אל ההר. משלא קיבל תשובה נאותה, ביקש לסיים את הדיון בהצעת החלטה להצבעה, אולם הדיון הסתיים ללא כל החלטה וסיכום.

3 תגובות:

 1. אני פשוט מתבייש במאפיה המשטרתית הזו, והם עוד מטיפים לשמירה על החוק.

  עד שאתם אומרים להוריד קיסם מבין עינינו טלו קורות מבין עיניכם

  השבמחק
 2. בחר כותרת
  1) שתיקת הכבשים 2) נאלמו דום 3) זכות השתיקה 4) סייג לחכמה שתיקה 5)מילאו פיהם מים 6) נרדמו בועדה / שמירה 7)איפוק זה כח?!

  בין הפותרים נכונה תוגרל סיבוב בניידת לקישלה

  השבמחק
 3. http://www.nrg.co.il/online/1/ART1/971/818.html

  השבמחק

התגובות נכנסות מידית.
שים לב! תגובה שאינה הולמת את רוח ההלכה תמחק!