אחרי 7 חודשים שהמשטרה מתעללת: בג"ץ קבע ור' יהודה גליק עלה להר הבית


לאחר מאבק ארוך ומייגע, ובסייעתא דשמיא, עלה ר' יהודה גליק להר הבית לראשונה לאחר שבעה חודשים עם בתו אביטל לרגל יום חתונתה / דידן נצח

שלמה ידיד / הר הבית שלנו

יהודה גליק לשעבר מנכ"ל "מכון המקדש" עומד היום בראש "הקרן למורשת הר הבית והמקדש" ו"הארגון למען זכויות אדם בהר הבית"

כזכור, בעקבות פעילותו הציבורית והמשפטית לעידוד עליית יהודים להר הבית, ולמניעת הפגיעה בזכויות היהודים הדתיים בהר הבית, מנעה ממנו משטרת ישראל להיכנס להר מאז י' סיון תשס"ט.

גליק פנה לבתי המשפט בכל הערכאות השונות- השלום, המחוזי והעליון ואף שלוש פעמים לבג"ץ. לאורך כל הדרך עשתה המשטרה ככל יכולתה להציג את גליק כמפר סדר סדרתי אשר עלייתו להר הבית תסכן את שלום כל המזרח התיכון...

בתי המשפט בכל הערכאות סירבו לקבל טענה זאת של המשטרה ודרשו מהמשטרה למצוא את הדרך לאפשר לו לעלות להר ככל יהודי אחר.

למרות שהבג"ץ הורה כבר לפני כארבעה חודשיים למשטרה לאפשר לגליק עלייה להר, התחמקה המשטרה מיישום הוראת בג"ץ. בעקבות כך נאלץ גליק לפנות שוב פעמיים נוספות לבג"ץ ולהתלונן על ביזיון בית המשפט.

ביום ה' טבת הוציא הבג"ץ החלטה, חסרת תקדים בחריפותה, ובה קבעה כי עד יום י"ט טבת על המשטרה להיפגש עם גליק ולהגיע לסיכום על פיו יתאפשר ליהודה גליק לעלות להר הבית.

לאחר שתי פגישות שהתקיימו בשבוע שעבר בהוראת הבג"ץ, הודיעה המשטרה לגליק כי החל מיום ראשון כד טבת הוא יוכל לעלות להר הבית.

בדרכי ההשגחה התגלגל העניין לכך שיום זה הוא יום חתונת בתו אביטל. השכם בבוקר יצאו האב ובתו מביתם בעתניאל שבהר חברון התפללו במערת המכפלה ומשם לתפילה בהר הבית. מיותר לציין כי התפילה בהר היתה מרגשת במיוחד. .

גליק הודיע למשטרה כי ימשיך את פעילות הציבורית והמשפטית, ביתר שאת, לעידוד עליית יהודים רבים ככל האפשר להר הבית וכן להלחם כנגד התנהגות המשטרה בהר הבית המפלה בין יהודים דתיים לאחרים.

יצויין כי לאורך כל התקופה מאז נמנעה ממנו הכניסה להר הבית פעלה המשטרה כנגד גליק בכל דרך אפשרית להביא להפללתו ולשבור את רוחו. בין השאר נעצר פעמים רבות במעצרי שוא, תוך הפעלת אלימות מילולית ופיזית והשפלות שונות ומגוונות.

לאורך כל הדרך המשיך גליק בפעילותו הן באמצעות בתי המשפט, הן בארגון כנסים ומתן הרצאות בשטח והן באמצעות פעילות ציבורית כולל מול שרים וחברי כנסת.

להגדלה לחץ על התמונות

ר' יהודה יחד עם ביתו בהר הבית - דידן נצח

ר' יהודה גליק ימשיך במלאכת הקודש ויתעד את האפילה הגזענית

2 comments:

  1. יהודה גליק אשריך - אין כמוך וחבל

    השבמחק
  2. ברוך השם, סוף סוף יוצא איזה דבר טוב מכל הבג"ץ הזה

    השבמחק

התגובות נכנסות מידית.
שים לב! תגובה שאינה הולמת את רוח ההלכה תמחק!